Premii la concursul internațional de Matematică şi Informatică "Caius Iacob"

Martie 2014

În zilele de 10 şi 11 martie, la Facultatea de Știinţe Exacte din cadrul Universităţii “Aurel Vlaicu” din Arad s-a desfăşurat Concursul Internaţional de Matematică şi Informatică ,,Caius Iacob”. De la Liceul Teoretic ,,Mihai Veliciu” a participat şi în acest an, un grup de elevi valoroşi. În urma participării, la secţiunea Tehnologia Informaţiei şi a Comunicaţiilor, au obţinut distincţii următorii elevi de la profilul matematică-informatică: Toser Alexandru, cls. a XII-a – locul I, Jenei Roland şi Radu Patrick din clasele a XII-a respectiv a XI-a - menţiuni.
Felicitări premianţilor, participanţilor şi profesorului îndrumător, Preda Octavian! Toser Alexandru, câştigătorul de la secţiunea TIC, afirmă că la obţinerea acestui rezultat a contribuit mult dorinţa sa de a urma o facultate de profil, precum şi pregătirea intensă din anii de şcoală anteriori la disciplinele de specialitate.